10 rzeczy, które warto wiedzieć kupując mieszkanie!

Kupujesz mieszkanie? Jest dokładnie 10 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę podczas zakupu mieszkania!

mieszkania Olsztyn Po spędzeniu pewnego czasu w wynajmowanym mieszkaniu zdasz sobie sprawę, że należy zatrzymać wyrzucać pieniądze na miesiąc wynajem na miesiąc, i kupić dom lub mieszkanie. Jeśli masz zamiar kupić mieszkanie pierwszy raz w swoim życiu, to w tym artykule pokażę wykaz rzeczy, które należy sprawdzić przed zakupem. Zrobiłem ten listing, ponieważ w przyszłości będę chciał kupić mieszkanie dla mnie, i również i ja  chcę mieć świadomość rzeczy, które trzeba wiedzieć przed zakupem, uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek i oczywiście inwestować dokładnie w mojej przyszłości.

* Zdecyduj się na obszar, który chcesz kupić mieszkanie. Może to z udziałem poświęcić trochę czasu w tej dziedzinie lub przynajmniej robi jakieś badania w domu.

* Przed dokonaniem zakupu, badania rynku, aby upewnić się, że są coraz jakości do ceny. Porozmawiaj z niezależnych rzeczoznawców i agentów nieruchomości i sprawdzić, czy ostatnie sprzedaży w tym obszarze. Nie należy polegać na opinii autora lub ich przedstawiciela. Jest to szczególnie ważne jeśli kupujesz od planów. Chcesz wiedzieć, że wartość wykończone mieszkanie będzie odzwierciedlać przynajmniej co zapłacił.

* Odwiedź w wielu miejscach, jak można patrząc na właściwości, które pasują do kryteriów, więc będziesz miał dobry pomysł, co twoje pieniądze kupuje.

Teraz powiedzmy, że znalazłem mieszkanie …

* Upewnij się, że nieruchomości są Państwo zainteresowani, jest blisko do obiektów, które są nam potrzebne na przykład sklepy, transport publiczny, parki, szpitale, szkoły, pracy, siłownia, itp. -. Wskazówka cenne, jeśli chcesz zarobić trochę czasu.

* Gdy zdecydują się zamieszkać w mieszkaniu, czy w budynku znajduje się w pobliżu klubów, kawiarni i innych sal koncertowych. Jaka jest ilość przejeżdżających samochodów – to będzie głośny w godzinach szczytu? Czy hałas wpływa na styl życia? To jest dobry pomysł, aby zorganizować inspekcję budynku podczas wieczornych lub w szczycie ruchu godzin zanim zgodzisz się na zakup. – Teraz mam mieszkanie w pobliżu non stop bar, a od czasu do czasu ludzie w nocy pijany i robią dużo hałasu.

* Ile lat ma ten budynek? Należy wziąć pod uwagę wiek budynku. Również wszelkie obiekty, które mogą wymagać naprawy lub wymiany? Zaleca się, aby uzyskać architekta lub raportu inżynierów na budowie przed podjęciem decyzji o zakupie.

* Jakie są środki bezpieczeństwa, na przykład, ktoś może wejść do budynku? Czy są jakieś kamery bezpieczeństwa?

* Czy ma balkon, dzięki czemu można cieszyć się widokiem słońca lub po południu? A może zablokowany przez innych budynków lub skierowane w złą stronę na słońce?

* Jakie są koszty utrzymania? Wielu ludzi nie myśli w tej kwestii przy zakupie nowego mieszkania. Będą one dotyczą na ogół gminny podatek, podatek od nieruchomości, podatek od podatku, opłat za wodę, wspólne opłaty za energię elektryczną, opłaty za windy i opłaty za wynajęty pomocy, jak odkurzacz śmieci i bezpieczeństwa. Dowiedz się, jak wiele jest koszt utrzymania, co jest includent i już wliczone w cenę. Na przykład, opłaty za parking mogą być oddzielnie.

* Jeśli masz samochód, to musi być ważne pytanie zadać. parking zostanie dostarczone i musisz dodatkowo płacić za to? Sprawdź u sprzedawcy mieszkania jeżeli jego miejsca parkingowego będą dostępne. Jeśli poprzedni właściciel nie miał samochodu, porozmawiać z sekretarzem społeczeństwa i poprosić o slota parking.

Teraz jestem pewien, że niektórzy z moich czytelników może mieć kilka cennych wskazówek, podzielić się na ten temat. Zapraszam aby dodać komentarz z końcówką lub porady, a najbardziej przydatne wskazówki będą publikowane z linkiem do strony internetowej w tym artykule. Czyli np tak porady udzieliło biuro nieruchomości Olsztyn

Przeczytaj też: