Jak kupić nieruchomość w Chorwacji

Jak i gdzie kupić nieruchomości w Chorwacji!

 

Regiony i ich opisy!

Istria Beach

 

Dubrovnik

 

Dwie możliwości istnieją na zakup domów w Chorwacji. Jako osoba, zagranicznych nabywców może nieruchomości na własny rachunek, pod warunkiem, że “warunkiem wzajemności” jest spełniona. Dowodem na to jest osiągnięte z chorwackie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które może potrwać kilka miesięcy. Alternatywnie, zagraniczna osoba fizyczna może zarejestrować firmę w Chorwacji w celu zakupu domów – odpowiednio, pozwolenie nie jest wymagane. Jednak zakup domu za pośrednictwem spółki nie nakłada skutków podatkowych.

 

Trzy główne etapy istnieją w procesie zakupu:

 

Zamówienie rezerwacji – w celu rezerwacji nieruchomości.

Umowy przedwstępnej, zawierana z jakąś firmą typu biuro nieruchomości – dla cudzoziemca do ubiegania się o pozwolenie na zakup domu za pośrednictwem depozytu (ok. 10%)

Ostatecznej umowy – po podpisaniu ostatecznej płatności i zakupu zarejestrowanych w lokalnych Land Registry. “Power of Attorney” może być starty, jeżeli nabywca nie jest obecny na tym etapie.

 

 

Chorwacja flaga narodowaJakie opłaty muszę zapłacić przy zakupie nieruchomości w Chorwacji?

 

 

Opłaty odnoszące się do zakupu to:

 

Transfer Tax

Skarbowa

Opłat rejestracyjnych

Opłaty notarialne

 

Zazwyczaj fess i opłat łącznie 7-8% ceny domu.

 

 

Co regiony powinny Uważam dla inwestycji w nieruchomości?

Umieść kursor myszy nad mapą w celu identyfikacji regionów.

 

 

Dubrovnik

Region ten cieszy się chropowaty piękno wybrzeża Dalmacji, usiany ciąg wspaniałe przybrzeżne wyspy. Dubrownik został opisany jako “koktajl słońce, krajobrazy i kultury.” Sophisticated klubach można spotkać wśród sklepów z pamiątkami i tanie restauracje pizzeria typ. W ciepłe, suche lata, wielu miłośników plaży po prostu głowę na plaże miasta.

 

Split

Split, drugie największe miasto w Republice, posiada kontrast nowoczesny port i rozpadające się stare miasto zbudowane w obręb pałacu Dioklecjana, jeden z najwybitniejszych pozostaje klasyczny w Europie.

 

Dalamtia Wyspy

Dalmacja składa się z ponad 1000 wysp położonych na Adriatyku tuż przy zachodnim wybrzeżu Chorwacji. Większość z Wysp pozostaną nietknięte i można się dostać tylko przez krajowych lotów promów / superfoil od Splitu. Głównych wysp na inwestycje są Brac, Hvar i Vis ze zdrowym turystyki.

 

Istria

W najbardziej wysuniętym na zachód County Rzeczypospolitej, Istria jest największym półwyspem na Adriatyku. Graniczy Słowenii i morskiej granicy z Włochami. Ten półwysep jest jednym z najbardziej popularnych miejsc dla tourisms i oferuje wiele przepięknych piaszczystych plaż. Resorts to Porec, który jest często nominowany jako najlepszy ośrodek przez National Tourist Office.

 

Kvarner i Highlands

Region ten jest idealnym miejscem dla tych, którzy lubią modne nadmorskie kurorty, takie jak Opatija z 150 lat tradycji starych turystycznych. Kvarner cieszy się też mnóstwo rozproszone i odizolowane wyspy plaża w tym Krk, Cres, Lošinj, Pag, Rab i.

 

Środkowa Dalmacja

Turystyki w tym regionie z pięknymi riviera jest dobrze rozwinięta. Nie ma dla naturystów na wyspie Smokvica, camping Kosirina z plaż dla naturystów i theVala Bay na wyspie Murter. Środkowa Dalmacja słynie również z jego zadziwiające wodospady i położenie Republic’slargest parku narodowego.

 

Zagrzeb

Zagreb służył jako kulturowego i politycznego punktu widzenia narodu od czasów średniowiecza. Zagreb gwałtownie wzrosła w 19 wieku, a większość budynków zachowały się z czasów monarchii austro-węgierskiej. Zagrzeb jest zajęty, pewny kapitał oferuje doskonałe muzeów i klubów nocnych.

Najlepsze kroki by kupić nieruchomość!

1) Agent Nieruchomości

 

Znajdź sobie obszar chcesz, a następnie właściwości można sobie pozwolić (po uwzględnieniu wszystkich dodatkowych kosztów – patrz poniżej). Stworzyliśmy wyszukiwanie nieruchomości. Zalecamy ludzie nie kupić pierwszy obiekt widzą i do kontroli wszystkich odpowiednich właściwości przed podjęciem ostatecznych decyzji.

 

Sprzedawcy na wybrzeżu Adriatyku prawdopodobnie będzie lepiej przygotowany do radzenia sobie z angielskim nabywców, gdy główny sezon turystyczny się skończy we wrześniu, październiku i listopadzie. Należy pamiętać, że zwykle w Chorwacji, nawet nabywców zapłacić około 2-3% ceny zakupu leków. (Sprzedający płaci podobną kwotę.)

2) Spróbuj uzyskać pisemne ankiety

 

W miarę możliwości starają się uzyskać pisemne ankiety (i płacić mają przetłumaczył ją w razie potrzeby)

3) Pre-contact etapie

 

Na tym etapie oczekuje się przedpłaty w wysokości 10% ceny sprzedaży lub inny, jeśli tak uzgodniono między stronami umowy. Jeżeli sprzedawca wyciąga należy warunkiem, że będą płacić 10%

4) Wniosek do Ministerstwa Spraw Zagranicznych

 

Dział o zezwolenie na zakup W przypadku zakupu nieruchomości przez obywateli innych niż Polska dziedziczenia konieczności uzyskania zgody Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Chorwacji. Przed podjęciem decyzji MSZ będzie starał się o opinię do Ministerstwa Sprawiedliwości, Self administracji i społeczności lokalnych – rząd, więc cały proces może potrwać kilka miesięcy.

 

W Chorwacji ostateczny dowód własności jest wpis nazwy właścicieli w lokalnej Książki Land (Zemljisne Knjige) na tej konkretnej nieruchomości.

 

Sądy lokalne nie pozwala cudzoziemcowi na wpisany do Książki Land bez zgody MSZ. Zatwierdzenie jest wydawane, gdy występuje wzajemności, tzn. osób chorwacki może zakup nieruchomości w kraju nabywcy. Obywateli Wielkiej Brytanii może, pod warunkiem wzajemności, nabywać nieruchomości w Chorwacji jako dziedziczenia lub na podstawie innych czynności prawnych, takich jak zakupy, czyny, fundusze wzajemności itp. zakłada się istnienie chyba dowodu przeciwnego staje się jasne. Dziedziczenie – obywatele Wielkiej Brytanii mogą dziedziczyć nieruchomość w Chorwacji. Brak dodatkowych zatwierdzeń, są konieczne.

 

Podczas gdy takie zatwierdzenie może trwać do 12 miesięcy, można go łatwo uniknąć, jeśli nieruchomość jest kupowana przez spółki krajowej, który może być całkowicie własnością i kontrolowanych przez zagraniczne osoby. W ten sposób podatek od przeniesienia na nieruchomości o 5% może być również unikać podczas każdej kolejnej sprzedaży nieruchomości.

 

Własności nieruchomości obywateli państw obcych w Chorwacji jest uregulowane w art 354-358 w Chorwacji Nieruchomości Prawo (Zakon o vlasnistvu i drugim stvarnim pravima). Ustawa została opublikowana w Dzienniku Ustaw Nr 91 w 1996 r. (Narodne Novine 91/96).

 

Zgodnie z ustawą Prawo własności i innych praw rzeczowych nieruchomości – Artykuł 356 ustęp 2 (Dziennik Urzędowy Republiki Chorwacji nr 91/96, 68/98, 13 7 / 99, 22/00 i 73/00), cudzoziemcy i przedsiębiorstw, które chcą stać się właścicielami nieruchomości w Republice Chorwacji konieczności uzyskania uprzedniej zgody od Ministra Spraw Zagranicznych Republiki Chorwacji.

 

W celu ubiegania się o zgodę, wnioskodawca musi złożyć wniosek na piśmie w języku chorwackim, osobiście lub przez pełnomocnika, do Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Departament Konsularny, Meduli-eva 34, 10000 Zagreb, Chorwacja. Ponadto, wnioskodawca musi załączyć następujące do wniosku:

 

Podstawę, na której własność nabywa (umowy nabycia nieruchomości, umowy prezent itp.), – oryginał lub kopia należycie zalegalizowane.

 

Dowód własności (akt ksiąg wieczystych itp.) – oryginał nie starszy niż sześć miesięcy; fragment książki gruntów dla danej nieruchomości (w chorwacki ZK izvadak) Niniejszy dokument jest zwykle uzyskiwane w każdej gminie (Opcina) w lokalnym sądzie komunalnych (Opcinski Sud), jest to podział książki ziemi (Gruntovni Odjel)

 

Certyfikat wydany przez uprawnione władze miejskie strugania co dowodzi, że dana nieruchomość znajduje się w strefie, w której budowa jest dozwolone, zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, – oryginał nie starszy niż sześć miesięcy;

 

Dokument z lokalnego gminy (Opcina), z następującym dziale: “skonfigurowanych pl prostorno planiranje”. Dokument nosi nazwę “Uvjerenje o namjeni”, dla poszczególnych nieruchomości;

 

Dowód kupującego obywatelstwo (zalegalizowane kopia paszportu, na przykład), – kopia oryginału lub odpowiednio zalegalizowany; Wszelkie kserokopie muszą być poświadczone notarialnie przez notariusza chorwacki Power Public pełnomocnictwa dla pełnomocnika – oryginał lub należycie zalegalizowane kopia każdego dokumentu złożonego z wniosku.

Przeczytaj też: